Održana je svečana promocija Pomorskog fakulteta

Svečana promocija magistara inženjera i sveučilišnih prvostupnika inženjera Pomorskog fakulteta u Splitu, održana je u četvrtak, 19. svibnja, ispred Zgrade tri fakulteta. Promoventima je u prigodnom govoru čestitao prof. dr. sc. Pero Vidan, dekan Fakulteta, kazavši da je ova svečanost rezultat znanja, rada i učenja.

Dekan je uručio 208 diploma, 133 diplome sveučilišnih prvostupnika i njih 75 magistara inženjera. Uz dodjelu diploma i dopunskih isprava dekan je uručio pohvalnice za najbolje studente na studijima, te nagradu za najbolji studenski znanstveni rad.

Najbolji studenti na diplomskim studijima: Pomorska nautika - Frane Tudja; Brodostrojarstvo - Ivan Štolfa; Pomorske elektrotehničke i informatičke tehnologije - Marin Vrdoljak; Pomorski menadžment - Roko Glavinović, te na preddiplomskim studijima: Pomorska nautika - Grgo Kamber; Pomorske elektrotehničke i informatičke tehnologije - Luciana Luketin; Pomorske tehnologije jahta i marina - Natalia Maretić; Pomorski menadžment - Klaudija Majić.

Nagradu za najbolji studenski znanstveni rad dobio je Jurica Batinović student diplomskog studija Pomorske nautike. Svečanost je uveličao Akademski pjevači zbor „Silivije Bombaredlli".

Više o promociji i na stranicama Sveučilišta.