Održane 22. sportske igre Sindikata znanosti, Rovinj 2022.

Nakon dvije godine pauze zbog pandemije COVID-19, u srijedu 25. svibnja 2022. su u Rovinju održane 22. po redu Sportske igre Sindikata znanosti. Sudjelovalo je 390 članova Sindikata iz 62 podružnice. Natjecalo se u 16 različitih sportskih disciplina.

Ovogodišnje igre prigodnim je govorom otvorila predsjednica Velikog vijeća Sindikata, izv. prof. dr. sc. Vesnica Garašić. Pomorski fakultet se ove godine predstavio u malom broju, ali i ne sa ništa manje nezapaženim rezultatima. Sudjelovali su: Julijana Vuko, Nives Pribudić, Ladislava Batinić, Ana Borzić, Helena Bule i Ante Žižić.

Osvojeno je ukupno 8 odličja, od toga 5 pehara i 3 medalje, iz sljedećih disciplina:

1. STRELJAŠTVO ŽENE 1. MJESTO - Nives Pribudić;
  2. CROSS ŽENE UKUPNO - Helena Bule, Cross II. KATEGORIJA 1. MJESTO - Helena Bule;
  3. STAND UP PADDLE ŽENE 1. MJESTO - Helena Bule, 3. MJESTO - Nives Pribudić;
  4. POTEZANJE KONOPA MJEŠOVITO 3. MJESTO – Ante Žižić, Marino Marijanović (Sveučilište u Splitu), Antonela Banovac (Sveučilište u Splitu), Ana Borzić i Helena Bule;
  5. BRIŠKULA I TREŠETA 2. MJESTO – Ante Žižić i Nives Pribudić.