Procedura za informacijsko održavanje AAI@EduHr imenika

Informatička služba Pomorskog fakulteta u Splitu dodjeljuje AAI@EduHr e-identitete isključivo osobama koje su povezane s ustanovom (studenti, djelatnici, vanjski suradnici, gosti).

Studentima se AAI@EduHr e-identiteti otvaraju prilikom upisa studija temeljem podataka iz ISVU za studente svih preddiplomskih i diplomskih studija.

Djelatnicima i vanjskim suradnicima se AAI@EduHr e-identiteti otvaraju temeljem podataka iz Kadrovske službe.

AAI@EduHr e-identiteti u kategoriji „gost" otvaraju se gostujućim nastavnicima i znanstvenicima te za slične privremene potrebe uz odobrenje, na period ne dulji od 3 mjeseca.

E-identiteti se uručuju korisnicima isključivo osobno uz predočenje identifikacijskog dokumenta ili pismenim putem. Isto pravilo odnosi se i na promjenu lozinke. Zbog sigurnosnih razloga podaci o AAI e- identitetu i lozinki ne dostavljaju se e-poštom ni telefonom.

Matična ustanova vodi evidenciju o dodijeljenim e-identitetima.

E-identiteti osoba koje su prestale biti povezane s ustanovom se redovito brišu, a najkasnije 3 mjeseca od prestanka povezanosti.