Erasmus stručna praksa

Što je Erasmus + stručna praksa?

"Erasmus + stručna praksa" je program financiran od strane Europske komisije u sklopu “Programa za cjeloživotno učenje.” koji promovira obavljanje studentske stručne prakse u različitim europskim firmama i visokoškolskim ustanovama, s ciljem poticanja razvoja studentskih profesionalnih vještina i kompetencija. Stručna praksa mora trajati minimalno 2 mjeseca, a može najviše 12 mjeseci.

Koje su prednosti stručne prakse?

1. Student na Erasmus + stručnoj praksi može se upoznati s nekim novim idejama u svome poslovnom okruženju i raditi na projektima koji inače zahtjevaju kvalificiranu kompetenciju
  2. Student stječe jezično znanje koje mu može pružiti nove mogućnosti kod ostvarivanja poslovnih kontakata diljem domaćih i stranih tržišta.
  3. Student ima pravo na Erasmus + studentsku potporu (grant) u mjesečnom iznosu od otprilike 400  do 600  € (ovisno o zemlji u koju putuje) a također valja napomenuti da inozemne firme, ako već ne daju novčanu naknadu, znaju dati neki dodatni doprinos u obliku besplatnih obroka, smještaja ili slobodnog gradskog prijevoza.

Na što student koji se prijavljuje na Erasmus + stručnu praksu mora obratiti pozornost?

Ako ste zainteresiranu za stručnu praksu ili ste je već našli na adresi www.unist.hr > Međunarodna suradnja > Erasmus > Ponude stručne prakse ili možda na vlastitu inicijativu, vodite računa o ovim stavkama:

1. datum početka stručne prakse
  2. datum završetka stručne prakse
  3. sadržaj stručne prakse
  4. obavještavanje svoga ECTS povjerenika ili Erasmus koordinatora na sastavnici o prijavljivanju na praksu

Koja je dokumentacija potrebna za natječaj?

1. Prijavni obrazac koji se nalazi na službenim stranicama Sveučilišta
  2. Prihvatno pismo (Letter of Confirmation) inozemne ustanove/firme u koju ste primljeni
  3. Motivacijsko pismo
  4. Životopis (Europass format)
  5. Potvrda o znanju engleskog jezika (diploma, svjedodžba ili da je vidljivo iz prijepisa ocjena)
  6. Prijepis ocjena

Sve dodatne informacije možete pronaći u samom Natječaju.
Slobodno se obratite za bilo koje dodatne informacije:
Mia Vuco